Dlaczego warto kupić Volvo XC90?

Czym kierujesz się wybierając samochód? Czasem do setki, średnim spalaniem, wyposażeniem, a może ceną zakupu? Jeżeli ponad te wszystkie cechy stawiasz bezpieczeństwo, Thatcham Research przekonuje, że trudno o wybór lepszy aniżeli Volvo XC90.

News przeczytasz w ok. 1 minutę

Zgodnie z doniesieniami niezależnej instytucji Thatcham Research seria XC90 marki Volvo jest najbezpieczniejszym samochodem na brytyjskich drogach. W ciągu 16 lat sprzedaży obu generacji na drogi Wielkiej Brytanii wyjechało ponad 50 tysięcy XC90. Dasz wiarę, że przez te wszystkie lata nie doszło tam do żadnego śmiertelnego wypadku z udziałem tych pojazdów? Zaskakujące, ale prawdziwe!

Zdaniem Thatcham Research do tak fantastycznego wyniku w dużej mierze przyczynił się system wczesnego ostrzegania w momencie wykrycia potencjalnej kolizji z poprzedzającym samochodem. Sprzedawane od 2002 XC90 były standardowo w nie wyposażone. System ulegał ewolucji i popularyzacji, dzięki czemu teraz stosowany jest w wielu samochodach także niższych segmentów. Technologia działa podobnie do systemu adaptacyjnego tempomatu, który wykrywając znajdujący się przed naszym wozem samochód stale dostosowuje prędkość prowadzonego auta. Nowoczesne odsłony systemu awaryjnego hamowania potrafią wykrywać nie tylko pojazdy, ale również pieszych, a także np. zatrzymywać auto w momencie wykrycia zasłabnięcia kierowcy.

Według Thatcham Research system awaryjnego hamowania w momencie wykrycia ryzyka kolizji jest najważniejszą technologią wspierającą bezpieczeństwo podróżujących od czasów wynalezienia pasów bezpieczeństwa, obowiązkowo montowanych w każdym nowym pojeździe od 1965 roku. Wyniki badania intrygują, choć Volvo nie od wczoraj słynie z ponadprzeciętnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa pasażerów. Więcej o systemie awaryjnego hamowania w filmie poniżej:

Źródło: Telegraph.co.uk, Trucktrend.com

Zobacz również:
2019 Volvo XC60 D5 AWD R-Desing (test)
Volvo S90 T5 – Autventure
Dlaczego warto dopłacić do reflektorów LED?